Naturalne gryzaki dla psa – jakie mają zalety?

Dla psa gryzienie i przeżuwanie to zupełnie naturalne i instynktowne działania, które ponadto sprawiają mu przyjemność. Warto jednak pamiętać, że gryzak to nie tylko zabawka, która może sprawić, że twoje buty czy meble pozostaną nietknięte. Gryzak pozwala także zadbać o zdrowe zęby psa.

Gryzak a higiena psich zębów

Wpływ gryzaków na układ trawienny psa

Zabawa i bezpieczeństwo

Gryzak a higiena psich zębów

Gryzaki naturalne dla psa to świetne zabawki, natomiast mają one także funkcję praktyczną. Przede wszystkim pozwalają skutecznie walczyć z kamieniem nazębnym, który u psów zbiera się stosunkowo szybko. Im więcej pies gryzie i przeżuwa, tym rzadziej potrzebna jest wizyta u weterynarza i zabieg mechanicznego usuwania kamienia. Dzięki naturalnym gryzakom można zadbać nie tylko o czystość uzębienia, ale także wyeliminować problem nieświeżego oddechu, który pojawia się u niejednego psa. Naturalne gryzaki są w tym przypadku szczególnie wskazane, ponieważ – w przeciwieństwie do innych tego typu produktów – nie podrażniają i nie powodują krwawienia dziąseł. Podczas gryzienia pies z ich pomocą raczej masuje dziąsła. To rozwiazanie sprawdzi się więc także w przypadku szczeniaków, które mogą z pomocą gryzaka zmniejszyć bolesność ząbkowania.

Wpływ gryzaków na układ trawienny psa

Gryzaki naturalne nie mają w swoim składzie żadnych konserwantów, barwników czy dodatków poprawiających smak. Nie trzeba więc się obawiać, że pies nabawi się jakiejś alergii lub poważniejszych problemów. Paradoksalnie naturalny gryzak może pomóc uchronić układ trawienny psa przed zaburzeniami flory bakteryjnej. Każdy właściciel czworonoga zdaje sobie sprawę, że upilnowanie, aby pies nie jadł niczego poza karmą, nie lizał jest właściwie niemożliwe. W ten sposób jednak często pupil ma kontakt z bakteriami i pasożytami, które rozregulowują jego układ pokarmowy. Naturalne gryzaki zawierają natomiast wartościowe kultury bakterii poprawiające perystaltykę jelit.

Zabawa i bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że oprócz tych dwóch podstawowych właściwości zdrowotnych gryzaków, stanowią one przede wszystkim dla psa jedną z bardziej lubianych zabawek. Mają ciekawy kształt, intrygujący zapach, co sprawia, że pies natychmiast interesuje się nimi. Co ważne, gryzak zapewnia psu także bezcenny relaks i wyciszenie w nerwowych sytuacjach. Gryzienie pochłania ogrom energii, której nadmiaru pies może się w ten sposób pozbyć. Trzeba jednak pamiętać, że aby cala ta zabawa była bezpieczna i skuteczna, gryzak powinien być odpowiednio dobrany. Przede wszystkim powinien być naturalny, pozbawiony dodatków niewiadomego pochodzenia i zbędnej chemii. Ważne jest również, aby był odpowiednio dobrany pod względem wielkości psa.

Poprzedni post Rasy psów – Akita Inu
Następny post Zabawa na dworze z psem – o czym pamiętać?

Jeden komentarz w temacie “Naturalne gryzaki dla psa – jakie mają zalety?

Dodaj komentarz