Pudel toy – charakterystyka

Pudel toy, to jeden z najbardziej kochanych i popularnych typów pudli. Ich ujmujący wygląd, podobny do wyglądu wypchanego psa, w połączeniu z ich inteligencją i łatwością szkolenia, uczynił je jednym z najczęstszych wyborów w wielu krajach dla ludzi szukających adopcji lub zakupu psa. To bardzo czułe, wesołe i mądre psy. Ich przodkowie byli wodnymi psami myśliwskimi.

Charakterystyka pudla toy

Nie ma wątpliwości, że ta pudle toy to naprawdę małe psy: mierzą maksymalnie tylko 28 centymetrów w kłębie, ważąc od 2 do 2,5 kilograma. Pomimo niewielkiej, są zwierzętami o silnych, a zarazem zwinnych nogach. Ich oczy są bardzo żywe i wyraziste, zwykle mają brązowy kolor. Ich głowa jest zaokrąglona z dobrze rozwiniętą i lekko wydłużoną kufą. W http://www.pudel.pl poznasz charakterystykę innych pudli – polecamy!

Średnia długość życia

Jak to często bywa w przypadku małych psów, pudle toy cieszą się długą długością życia: przy odpowiedniej opiece mogą żyć od 12 do 14 lat. Niektóre psy dożywają nawet 20 lat. Są to jednak dane orientacyjne, ponieważ rzeczywista długość życia każdego psa będzie zależała od wielu różnych czynników: genetyki, diety, nawyków higienicznych, ćwiczeń itp.

Jaki jest charakter tego psa

Pudle toy są wesołe, zabawne, czułe, lojalne i niezwykle inteligentne – posiadają długą listę cech i umiejętności, które czynią z nich niemal idealnego psa do towarzystwa. Są tak samo czułe i wesołe w domu, jak i aktywne na zewnątrz, więc mogą dostosować się do wielu różnych stylów życia.

Pomimo swoich pomniejszych rozmiarów, pudle toy są silne i wysportowane, dlatego nie należy ich postrzegać jako delikatnych psów. Są też odważne i uważne, więc mogą się dobrze sprawdzić jako psy stróżujące i w ostrzeganiu o obecności obcych, choć oczywiście nie mają fizycznej postury do takiej pracy.

Pudel toy jest bardzo przyjazny i łatwy w socjalizacji, więc przy minimum pracy, jakiej wymagają wszystkie psy, nie będzie miał problemu z życiem zarówno z dziećmi, jak i innymi zwierzętami.

Wspomnieliśmy na początku tej sekcji, że pudle toy dobrze dostosowują się do życia w małych domach i w mieście, jeśli to konieczne, ale nie możemy zapominać, że te małe zwierzęta są pełne energii. Potrzebują one odpowiedniej stymulacji fizycznej i psychicznej, aby nie rozwinąć destrukcyjnych zachowań lub innych zaburzeń.

Powszechne problemy zdrowotne

Niestety pudle toy mają skłonność do zapadania na różne patologie pochodzenia genetycznego, z których wiele dotyczy wzroku: zaćma, jaskra, postępujący zanik siatkówki itp. Mogą również cierpieć na niedoczynność tarczycy, padaczkę i zapalenie ucha, a także niektóre choroby dotykające skóry (piodermia, alergia, grzyby…).

Poprzedni post Najczęstsze choroby występujące u psów
Następny post Chwila przyjemności dla milusińskiego: przysmaki dla naszego kota