Chwila przyjemności dla milusińskiego: przysmaki dla naszego kota

Koty należy karmić pożywieniem wysokiej jakości dostosowanym do potrzeb konkretnego zwierzęcia. menu pupila można uzupełniać o przysmaki, które świetnie sprawdzą się jako przekąska lub nagroda. Jakie produkty możesz podawać ulubieńcowi i na co zwracać uwagę kupując gotowe smaczki dla kota?

Przysmaki, którymi możesz podzielić się z kotem

Podstawę diety mruczącego czworonoga powinno stanowić mięso, dlatego wybierając karmę dla pupila, sprawdzajmy jej skład. Im wyżej na liście wykorzystanych do produkcji surowców znajduje się mięso, tym lepiej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu zaserwować mruczkowi przekąskę, która uzupełni jego menu. Smakołyki dla kota oczywiście powinny być dla niego bezpieczne, dlatego nie należy podawać zwierzęciu resztek posiłków opiekuna zawierających sól lub przyprawy i produkty dla czworonoga szkodliwe.

Dobrym wyborem będzie żurawina, która jest nie tylko bogata w błonnik, witaminy i minerały, ale też pozytywnie wpływa na pracę pęcherza moczowego. Zdrowym i bezpiecznym wyborem dla kota będą też algi morskie jako źródło białka, witamin, wapnia, żelaza i magnezu – można je dodawać np. do karmy zwierzaka. Warto też wiedzieć, że koty mogą jadać oliwki i niektórym mruczkom bardzo one smakują, a także wybrane owoce. Czworonogowi możemy więc od czas do czasu zaserwować banany, śliwki, morele, wiśnie, brzoskwinie, nektarynki czy melony. Muszą to być jednak owoce bez dodatku cukru, pozbawione pestek i skórki. Kota możemy też poczęstować surowym mięsem, o ile mamy pewność, że pochodzi ono z pewnego źródła. Nie może ono jednak zawierać żadnych przypraw czy innych dodatków.

Gotowe smakołyki dla kota

Jeśli nie masz pewności, czy konkretny produkt jest bezpieczny dla Twojego zwierzaka, prostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowych przysmaków dostępnych w sklepach zoologicznych. Podczas zakupów, podobnie jak przy wyborze karmy, należy zwracać uwagę na skład tego typu produktów. Najlepiej, aby zawierały jak najwięcej mięsa i nie miały w składzie konserwantów, sztucznych barwników czy innych zbędnych dodatków. A jeśli chcesz sprawić pupilowi prawdziwą przyjemność, możesz sięgnąć po przysmaki dla kota z kocimiętką. Gotowe smaczki doskonale sprawdzą się jako przekąska, ale też będą dobrym wyborem jako nagroda dla pupila czy podczas zabawy w polowanie – samodzielnie złowiony przysmak z pewnością sprawi zwierzakowi mnóstwo satysfakcji. Tego typu wysokiej jakości produkty znajdziesz na https://zoopers.pl/.

Pamiętaj o zachowaniu umiaru!

Nawet najbardziej zdrowe przysmaki dla kota nie powinny zastępować pełnowartościowego posiłku. Jeśli serwujesz pupilowi smaczki, pamiętaj, by w odpowiedni sposób zmniejszać dzienne porcje karmy. Dzięki temu zapewnisz mruczkowi zdrową dietę, a jednocześnie zmniejszysz ryzyko wystąpienia u zwierzaka nadwagi. Często podawane i tłuste smaczki mogą doprowadzić u czworonoga do otyłości, a w rezultacie – do wielu groźnych chorób.

Poprzedni post Pudel toy – charakterystyka