Transporter dla psa – W czym bezpiecznie transportować pupila?

Zestaw misek, legowisko, smycz, obroża, kilka zabawek – to niezbędnik, w jaki trzeba wyposażyć każdego przyjętego do rodziny psa. Do listy akcesoriów kupowanych w ramach psiej wyprawki warto dopisać również transporter. Będzie on niezbędny podczas wizyt u weterynarza i wyjazdów na urlop. Bez niego trudno jest przewieźć czworonoga w bezpieczny dla niego sposób.

Kontener dla psa
Najbardziej popularną forma transportera jest kontener dla psa. Większość z nich przypomina swoją formą prostokątną skrzynkę. Wykonane są z plastiku, z przodu mają zamontowane specjalne drzwiczki zamykane w taki sposób, by przewożony pies nie dał rady ich otworzyć. Na rynku dostępne są modele, które umożliwiają właścicielowi czworonoga dostanie się do wnętrza również od góry.
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy plastikowy transporter dla psa ma w ściankach i pokrywie odpowiednie szczeliny. Są one bardzo ważne, bo to właśnie nimi do wnętrza kontenera dostaje się niezbędne do życia i dobrego samopoczucia pupila powietrze.
Zaletą plastikowych kontenerów dla psa jest łatwość utrzymania transportera w czystości. można umyć go wodą z dodatkiem detergentu, osuszyć papierowym ręcznikiem i ponownie użyć. Transportery wyposażone są w rączkę. Łatwo więc przenieść je do samochodu lub każde inne, dowolnie wybrane miejsce.
Na rynku dostępne są transportery dla psa wyposażone w miski. Dzięki temu właściciel może zapewnić swojemu pupilowi odpowiednią ilość karmy lub wody potrzebną podczas podróży.
Torba dla psa
Akcesorium, które przypadło do gustu właścicielom psów reprezentujących małe rasy, jest torba dla psa. To transporter wykonany z tekstylnego materiału, najczęściej rozpostartego na metalowym lub plastikowym stelażu. W porównaniu do plastikowego kuzyna, torba dla psa jest lżejsza i wygodniejsza do przenoszenia. Przyda się więc właścicielom małych czworonogów, którzy korzystają ze środków komunikacji publicznej, a drogę do przystanku i z przystanku pokonują pieszo.
Wybierając torbę dla psa warto zwrócić uwagę na to, czy ma ona odpowiednią cyrkulację powietrza. Tylko taki kontener zapewni czworonożnemu pupilowi komfortowe warunki na czas podróży. Producenci oferują modele wyposażone w szelki, rączki i kółka. można nosić je przewieszone przez ramię, na plecach lub ciągnąć za sobą po ziemi.
Torba dla psa często traktowana jest przez właścicieli psów jak element stylizacji. Producenci tego typu akcesoriów wiedzą o tym i wypuszczają na rynek modele odpowiadające stylowo upodobaniom klienta.
Rasy i typy psów
Rozmiar odpowiedni dla psa
Bez względu na to, po jaki transporter dla psa sięgnie właściciel czworonoga, powinien on być odpowiednio dopasowany do wielkości zwierzęcia. Ważne jest, by pupil mógł w nim swobodnie leżeć, siedzieć i się obrócić.
W zbyt małym kontenerze pies będzie czuł się niekomfortowo. Będzie to uciążliwe szczególnie podczas dłuższych podróży. Niewskazane jest również przewożenie czworonoga w zbyt dużym kontenerze lub torbie. Nadmiar przestrzeni może sprawić, że pupilem będzie rzucało od ściany do ściany podczas hamowania samochodu lub nagłych jego przyspieszeń. Taka podróż może zakończyć się poważnymi urazami.

Poprzedni post Prezent dla psa?
Następny post Jak wybrać drugiego psa?