Najłagodniejsze rasy psów

Większość z nas kocha zwierzęta oraz zastanawia się nad zakupem przyjaciela do domu. Z pewnością wielu z nas chce wybrać rasę bardzo łagodną, która bardzo często będzie wychowywała się razem z dziećmi. Oto 5 ras, które są bardzo przyjazne dla każdego człowieka i towarzyskie. Musimy pamiętać, że każdemu psu powinniśmy poświęcić, jak najwięcej uwagi i nie traktować go jak zabawki.

5 ras najbardziej przyjaznych dla człowieka:

1. Berneński pies pasterski.
Jest psem, który bardzo szybko przywiązuje się do człowieka i cały czas potrzebuje kontaktu z właścicielem. Jest idealnym towarzyszem dla dziecka, ponieważ bardzo dobrze dogaduje się z każdym dzieckiem. Uznawane są za jedne z najbardziej rodzinnych psów.
2. Beagle.
Posiada bardzo przyjazny charakter oraz uwielbiają dzieci. Są psami bardzo rodzinnymi, mimo, że czasem hałaśliwymi. Potrzebują dużo ruchu i długich spacerów.

3. Nowofundland. Z pewnością każde dziecko przestraszy swoją wielkością, lecz jest on bardzo łagodny. Uznawane są za bardzo łagodne i przyjazne psy. Są towarzyskie dla innych ludzi oraz zwierząt.

4. Labrador. Te psy potrzebują stałego kontaktu ze swoim właścicielem, bez niego czuje się bardzo samotny. Ich cechą charakterystyczną jest to, że bardzo lubią aportować.

5. Bull terier.
Mimo groźnego wyglądu są bardzo spokojną rasą. W porównaniu do innych ras, psy te gdy mają czegoś dość po prostu odchodzą, aby odpocząć. Należy pamiętać, że terier często nie akceptuje innych psów i zwierząt.

Pielęgnacja psów

Poprzedni post Pielęgnacja psów
Następny post Rasy psów: Amerykański Staffordshire Terrier (Amstaff)